[ חזרה ]

blog2
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

דרישות השוק בישראל ובשווקים הבינלאומיים

בעולם של היום תואר ראשון ושני בכלכלה ובמנע"ס, כבר מרשימים הרבה פחות מאשר בעבר. למעשה, תואר ראשון ושני מאפשרים לנו להגיש מועמדות למקומות תעסוקה וברגע זה נגמר תפקידם; וזכינו בזכות לשלוח את קורות החיים שלנו ביחד עם עוד מאות מועמדים. בכל שנה ושנה, מאות אנשים מסיימים תואר שני, ואלפים מסיימים תואר ראשון ומצטרפים למעגל העבודה, וכידוע, לצערנו, מספר המשרות המוצעות לנו אינו גדל בקצב זהה.

אז מדוע ללמוד את הקורס כלכלן פרקטי?

1. הרי השקענו שלוש שנים בעבור תעודת BA ועוד שנתיים בעבור לימודי המוסמך שלנו.

2. שילמנו כסף רב. תואר ראשון בכלכלה ובמנע"ס במקומות הפרטיים, כגון הבין- תחומי, המסלול האקדמי של המכללה למנהל וכו', העולה כ-100,000 שקל. באוניברסיטאות התואר עולה כ-50,000 שקל אם מביאים בחשבון את העלויות הנלוות.

3. עשינו תואר שני והשקענו ממיטב כספנו אלפי שקלים בעבור התעודה היוקרתית.

וכל זאת בעבור הזכות להגיש קורות חיים. ואנו שואלים – ומה עם הזכות למצוא עבודה?!

בשוק העבודה הישראלי, הרווי כל כך בבוגרי תואר ראשון ושני, יש צורך בפרקטיקה כלכלית – שמקבלים בקורס כלכלן פרקטי – אז מדוע בעצם?

הגדלה משמעותית של הסיכויים להתקבל לעבוד 

 • בוגרי הקורס כלכלן פרקטי, השתלבו במיטב החברות במשק - הבוגרים, שעברו את מבחן ההסמכה, משתלבים במיטב החברות במשק הישראלי. את בוגרי 'כלכלן פרקטי' ניתן למצוא בחברות וארגונים מובילים כמו 'נייס', 'אמדוקס' משרד הבריאות, במסלול תלפיות, באלתא, בתעשייה האווירית ובעוד חברות וארגונים רבים.
 • תעודת ביטוח של כלכלן פרקטי, שנותנת לך רוח גבית אצל המעסיק –מתי בדיוק מישהו לקח עליך אחריות? אנו נותנים לכל בוגר ובוגרת שעוברים את מבחן ההסמכה שמקנה את תעודת כלכלן פרקטי . התחיבות , שמבטיחה למעסיק החזר כספי בגין השכר שהוא שילם לך עד לסכום של 10,000 שקלים .כלומר למעסיק יש שקט נפשי שנותן לו עוד סיבה חשובה לבחור בך ולא במישהו אחר- יש לאחריות של כלכלן פרקטי תוקף משפטי מחייב.
 • כלכלן פרקטי הוא הקורס היחידי במדינת ישראל , ובין היחידים בעולם שנמצאים בו 2 אנשי צוות במקביל-כלומר לא רק שהכיתות הם כיתות ממוחשבות וקטנות , יש 2 אנשי צוות כדי להבטיח מקסימום יחס אישי. חשוב להבין ש2 אנשי צוות בכיתה מעלה משמעותית את העלויות  . לכן אף קורס היום בשום תחום לא יבטיח 2 אנשי צוות מטעמים כלכליים מובנים. אבל אנו בכלכלן פרקטי,  רוצים לתת לכם את השירות הטוב ביותר שניתן זאת גם הסיבה שמגיעים אלינו גם בין היתר בוגרי  מסלולי Executive, תארים ראשוניים ושניים מכל המוסדות האקדמיים בארץ. וכלכלנים ממיטב הפירמות בארץ בהם מרפאל, אלתא , משרד הביטחון , מכבי שירותי בריאות ועוד רבים וטובים.
   
  גם התחקיר של Jerusalem Post קובע כלכלן פרקטי מכניס אותך לעבודה לצפייה לחץ כאן  
   

כלכלן פרקטיכשמקבלים זימון למקום העבודה – זו ההזדמנות הגדולה שלך! יש לזכור שאת הריאיון המקצועי אנחנו עוברים אצל גורם מקצועי כמו סמנכ"ל הכספים, מנהל המחלקה והכלכלן הראשי, שכמובן יבחנו את ההתאמה של המועמדים למשרה הספציפית. את הגורם המקצועי מעניין אם אתה בעל פרקטיקה כלכלית, ולא עד כמה אתה שולט בתיאוריות הכלכליות השונות. למה הכוונה? אם הגעת, למשל, למשרה שבה דורשים לדעת לבנות תקציב ולבצע בקרה תקציבית. סמנכ"ל הכספים יכול לשאול אותך שאלות שאת התשובות בעבורן לא מלמדים באקדמיה. להלן מספר שאלות אפשריות:

1. מה השלבים בבניית התקציב?

2. מאיזו מחלקה מתחילים את מלאכת הכנת התקציב?

3. מה הקשר בין דוחות ה-kpi לproduction?

4. איך מכינים את תחזית הייצור?

כמו שאפשר להבין מהשאלות לעיל לסמנכ"ל הכספים הידע לשאול אותך הרבה שאלות מקצועיות, אולם לך יש רק הזדמנות אחת. לכן חשוב לענות לו באופן מקצועי. בקורס כלכלן פרקטי המסלול הארוך אנו נעשה איתך באופן פרטני סימולציות שיגדילו את הסיכוי שלך להתקבל ולהביא את הפוטנציאל שלך לידי ביטוי במקום העבודה, בנוסף כל תלמיד במסלול הארוך מקבל שיכתוב קורות חיים מקצועי  שיגדיל את הסיכוי שלו בצורה משמעותית לקבל זימון לעבודה.

מוטיבציה ורצון להתפתח יש לכולם, כדי להתקבל צריך מקצועיות.

 • הקורס חוסך שעות רבות של הדרכה למעסיק. כלומר, חיסכון בזמן הדרכה שווה חיסכון בכסף שצריך להשקיע עליך. גם המעסיק מכיר את המשפט "זמן שווה כסף".
 • ארגז הכלים המקצועי שנותן הקורס כלכלן פרקטי משפר באופן משמעותי את תרומתו של העובד לפירמה. מדובר בארגז כלים שאין לומדים לא באוניברסיטאות ולא במכללות הפרטיות. מדובר בפרקטיקה כלכלית מהשטח.

ביטחון עצמי ומינוף עצמי

הרבה אקדמאים, בעלי תואר ראשון ושני בכלכלה ובמנע"ס, מבינים היום יותר מתמיד שהתארים שלהם אינם מקצוע אלא תואר בלבד. כלומר, התואר מעיד על הבוגרים שהם בעלי השכלה כלכלית, אך בין השכלה כלכליתכללית ובין ידע מקצועי המרחק גדול, וזאת בלשון המעטה. כלומר, מחזיקי תארים רבים שואלים את עצמם את השאלה, הכל כך מתבקשת, עד כמה אני בעל פרקטיקה כלכלית אמיתית, לא תיאורטית? המטרה של קורסכלכלן פרקטי היא להפוך את התואר למקצוע וליצור תקן פרקטיקה כלכלית.

בנוסף, בוגרי הקורס מגיעים למקום העבודה נינוחים, מהסיבה הפשוטה שהם צברו "השתפשפות" והם בעלי פרקטיקה כלכלית עם ערך מוסף רב. כאשר מועמד מגיע נינוח יותר ובטוח יותר בעצמו למקום העבודה הוא מגדיל את סיכוייו להתקבל למשרה המיוחלת.

התוכן והרלוונטיות של הקורס

הקורס 'כלכלן פרקטי' הוא קורס בעל אוריינטציה מעשית ולא תאורטית. כל נושאי הקורס מתורגלים באמצעות מחשב, כאשר הדגש הוא על לימוד ותרגול הנושאים השונים לטובת שיפור יכולות העבודה בפועל. באמצעות תרגול המדמה מחלקות כלכליות בצורה מוחלטת חווים המשתתפים את חווית העבודה האמיתית בארגון ומעשירים את ניסיונם. כל הנושאים המתורגלים בקורס הם 'Case Studies', מתוך  המחלקות הכלכליות בחברות הגדולות ביותר במשק.כפי שאפשר ללמוד מהסילבוס שלנו.  אנחנו מלמדים אתכם להיות בעלי פרקטיקה כלכלית מהשטח. נתמקד לרגע בכמה קורסים שמלמדים באקדמיה:

 • תורת היצרן
 • אקונומטריקה
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • מבוא למאקרו כלכלה
 • מתמטיקה לכלכלנים
 • סטטיסטיקה
 • אקסל
 • מימון

המסקנה היא שלמדנו שלוש שנים תיאוריות, אולם את המעסיק, המשלם לנו תמורת הזמן שלנו מעניין דבר מרכזי אחד:האם אנחנו נצדיק את המשכורת שלנו ?

איך מורכב שיעור בקורס כלכלן פרקטי

מהלך השיעור שלנו מורכב משני חלקים:

חלק ראשון – מוקדש להצגת הנושא הרלוונטי, באמצעות מודל כלכלי, ומתן רקע על הנושא הנלמד. החלק השני – שהוא חלק הארי של השיעור, מוקדש לתרגול מעשי של המודל על המחשב, בדיוק כמו במחלקה הכלכלית. תהליך הלמידה כולל התנסות מעשית בביצוע עבודות כלכליות, כגון תמחור, הערכת שווי, בקרת תקציב ועוד. זאת, תוך שימוש במודלים כלכליים המתבססים על Data base של דוחות כספיים המיוצאים מתוכנות ERP, כגון Sap,Oracle. בדיוק כמו במחלקה הכלכלית, חשוב לציין שתמיד נמצאים שני אנשי צוות בכיתה, מרצה ומתרגל, בו זמנית. אנחנו בכלכלן פרקטי, רוצים לתת לכם את הטוב ביותר ומקפידים גם על לימודי אקסל מתקדמים במהלך הקורס.

המטרה שלנו היא פשוטה – לעזור לכם להתקבל למחלקות הכלכליות ולהשתלב בהן. הקורס כלכלן פרקטי נותן לך יתרון כבר בריאיון העבודה, מכיוון שהוא מלמד אותך פרקטית, לא באמצעות תיאוריות ומילים מפוצצות, איך מתמודדים עם מגוון רב של דוגמאות המונחות על סדר יומם של כלכלנים בארגונים השונים, וכן כיצד לעמוד בדרישות תקן פרקטיקה כלכלית.

חשוב לזכור! אחרי הביקור אצל מנהל/ת משאבי האנוש, אנחנו נגיע לריאיון המקצועי ושם ישאלו אותנו שאלות קצת יותר רציניות, מאשר לספר על עצמנו שתי תכונות חיוביות ושתי תכונות שליליות...

כל סטודנט של כלכלן פרקטי מגדיל את סיכוייו להתקבל, מכיוון שהוא ידע לענות על השאלות שישאל אותו סמנכ"ל הכספיים. זה הזמן להיזכר; סמנכ"ל הכספים הוא מקצוען. מהר מאוד ידע לעשות את ההפרדה בין מועמדים מרשימים, עם המון תיאוריות ומילים מפוצצות, ובין מועמדים היכולים להשתלב במחלקה הכלכלית במהירות. בעידן של היום זמן שווה כסף, לכן אל תבנה על התיאוריות שאתה יודע ועל המוטיבציה העצומה שלך. מוטיבציה יש לכולם ידע מעשי לא.

יש לך את הבחירה להיות ריאלי, או נאיבי!!!!

להיות ריאלי זה להבין שזמן שווה כסף. תהליך חפיפה מסודר יש רק בתיאוריה; למה שמישהו ילמד אותך את כל מה שהוא יודע, הרי ידע זה כוח. חשוב לזכור שאת תהליך החפיפה מעבירים אנשים רציונליים, שאין להם אינטרס שנתבלט ונהיה טובים יותר מהם. יתרה מכך, אין להם גם את כל הזמן בשבילנו כי:

 1. יש להם את העבודה שלהם, וכן גם הם רוצים להגיע הביתה ולא להתעכב, לכן הם ילמדו אותנו את המינימום הנדרש, ורק את המינימום – מדוע?!
 1. מהסיבה הפשוטה שכל אדם רציונלי רוצה לשמור על הפרנסה שלו, עם נחמדות לא הולכים למכולת. לעומת זאת, האדם הנאיבי מצפה לתהליך חפיפה מסודר.

אין פסול בלהיות נאיבי גם בשיעור מיקרו לימדו אותנו שלצרכן יש מידע מושלם, שכל הצרכנים הם בדיוק אותו דבר... נאיביות כבר אמרנו...

אנו בכלכלן פרקטי נכין אתכם מקצועית. חשוב לזכור שגם אם התקבלתם למקום עבודה אי אפשר לנוח על זרי דפנה. מי שלא מספק את הסחורה הולך הביתה; לאף מעסיק אין עודף זמן לבזבז עלינו. לעשות טעות במקום עבודה חדש זה טבעי ומתקבל בסלחנות פעם אחת או פעמיים, אולם בפעם השלישית יראו לנו באלגנטיות, וכמובן עם המון איחולי הצלחה, את הדרך החוצה.

תעודת אחריות מקצועית - כלכלן פרקטי

תעודת האחריות של כלכלן פרקטי, נותנת התחייבות להחזר כספי למעסיק הפוטנציאלי במידה, והוא לא יהיה מרוצה מהתפקוד המקצועי שלך.

צריך להבין , שמעסיק צריך להתלבט את מי לקבל לעבודה , הוא בעצם לוקח סיכון, שכן קיימת אפשרות שהעובד לא יספק את הסחורה , דבר הגורם לבזבוז של משכורת, עלות סוציאלית וזמן .

כלכלן פרקטי, מתחייבת לפצות את המעסיק כספית בגובה המשכורת והעלות הסוציאלית במידה והוא לא יהיה מרוצה מתפקוד התלמידים שלנו.

חשוב להבין, בתוכנית עובדים פיזית על מחשבים; כל החומרים לקוחים מהמחלקות הכלכליות של החברות המובילות במשק, כך שההשתלבות בחברה טבעית. כן, גם החברות הגדולות במשק כולל משרדים ממשלתיים פונים אלינו לשדרוג מקצועי לעובדיהם, כי מקבלי ההחלטות מבינים שמקצוענות זה כלכלן פרקטי.

לקוחותינו בקורס כלכלן פרקטי

1.רו"ח, כולל מ-,Big 4 המבינים שאין די בלדעת ביקורת כדי להשתלב במחלקות הכלכליות.

2.חברות, ובכלל זה פירמות בורסאיות השולחות את עובדיהן להשתלמות מקצועית.

3.כלכלנים בעלי ניסיון נישתי, המעוניינים להרחיב את מעגל הידע המקצועי לשם התקדמות בקריירה.

4.כלכלנים מתחילים ובוגרי תארים פיננסיים: כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות ומימון.

5.ל'כלכלן פרקטי' יש מסלול נישתי נוסף, המיועד למנהלים בכירים, ולא יתקבלו אליו אנשים פרטיים. בכלכלן פרקטי מעת לעת מקיימים שיתופי פעולה, לדוגמה:

 • העברת נושאים נישתיים, הלקוחים מתוך הקורס כלכלן פרקטי, למנהלים הלומדים לתואר שני בתכנית 'שדות' הלא מתוקצבת. תכנית המיועדת לבכירים של בית הספר למנהל עסקים על שם רקאנטי באוניברסיטת תל אביב.
 • לשכת המסחר.
 • האונברסיטה הפתוחה.
 • משרד הביטחון
 • צה"ל

עשרות רבות של כלכלנים ורו"ח ישמחו לתת המלצה חמה עלינו, על היחס האישי ועל מקצועיות הקורס.החברה משתפת פעולה עם החברה הכלכלית של המרכז הבין תחומי בהרצליה, ועם המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת-גן

פרופ' אריאל רובינשטיין חתן פרס ישראל

לימודי כלכלה ברמה של תואר ראשון אינם מייצרים "כלכלנים", ואינם מקנים לבוגרים מקצוע של "כלכלן". בתואר הראשון, הסטודנט לומד רק מספר קורסים בסיסיים והמוניים, ועל כן צריך להרחיב את אופקיו על ידי לימודים נוספים. כיום, בכלכלה יש שימוש עודף בכלים מתמטיים שלא לצורך, בייחוד בתחום של תורת המחירים ומיקרו כלכלה. נוצרה נורמה לפיה חייבים להשתמש בכלים אלה, גם אם  הדבר אינו דרוש ואינו עוזר. הסטודנטים מבזבזים את זמנם לריק על פתרון משוואות מתמטיות, ואינם לומדים כלכלה של ממש.

פרופ' מנואל טרכטנברג

"יש מספר ביקורות עיקריות על לימודי הכלכלה באקדמיה בישראל: הראשונה מגיעה בעיקר מאנשי סגל, ולפיה חסרה חדשנות בתכנית הלימודים, וכבר שנים רבות מלמדים את אותם התכנים. הביקורת השנייה גורסת שאין קשר בין המודלים התיאורטיים הנלמדים ובין מה שמתרחש במציאות, ובפרט במשק הישראלי, ואין חיבור למדיניות כלכלית ולהתפתחות המחשבה הכלכלית. השלישית אומרת שהמתכונת הנוכחית של הלימודים אינה מקנה את בסיס הידע הרלוונטי – לא לתלמידים שמעוניינים להמשיך למחקר, החסרים את הידע המתמטי הנדרש, ולא לתלמידים שרוצים להיכנס לשוק העבודה, שחסרים להם קורסים רלוונטיים לפרקטיקה". הפרקטיקה שרוכשים בכלכלן פרקטי הצליחה להביא את הבוגרים שלנו בין היתר לנייס, אמדוקס , משרד הבריאות, ועוד.... , יתרה מכך אנו דואגים גם לחשיפה של הבוגרים שלנו בכנסים שונים , הכנס הקרוב יהיה ב29.01 בכפר המכביה בפני מנהלות משאבי אנוש מכל הארץ. אנו בכלכלן פרקטי נותנים תעודת ביטוח של החזר כספי למעסיק , במידה והוא לא מרוצה מהבוגרים שלנו , עובדה הנותנת למעסיק ראש שקט.

באוניברסיטאות וכן גם במקומות הפרטיים מלמדים מצוין כיצד לחשוב, אולם יש רק בעיה אחת קטנה: עם מחשבות לא הולכים למכולת...

אנחנו בכלכלן פרקטי מלמדים אתכם להיות בעלי פרקטיקה כלכלית עניינית ומועילה, נשמח לייעץ ולעמוד לרשותכם.

המרצים שלנו הם מומחים בעלי ניסיון פרקטי, הכולל ניהול פרויקטים בעלי ממשקים רבים, בהיקפים של 100 מיליון דולר ומעלה, במספר סוגי תעשיות בארץ ובשוק הבינלאומי. הם מתעסקים גם בהגשת חוות דעת כלכליות לבתי משפט.


הבטח את מקומך בתוכנית ההכשרה כלכלן פרקטי –המסלול  הארוך במחיר מיוחד . (לחץ כאן למעבר לדף המאובטח).
תשלום מאובטח בדרגת PCI DSS LEVEL 1,  רמת האבטחה הגבוהה בעולם.

  [ חזרה ]
 • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
 • הדפס עמוד זה
 • ספר לחבר
 • הוסף לפייסבוק
 • הוסף לגוגל סימניות
 • הוסף ציוץ בטויטר

* שם מלא:
* מייל:
* טלפון :
Captcha

בחודש האחרון התקבלו כ-15 תלמידים של כלכלן פרקטי למקומות מובילים!
בין החברות המובילות BDI ופניקס ביטוח.

מזל טוב לשגיא יעקבי על העבודה החדשה בתור כלכלן בחברת ניסקו.

מזל טוב לעומרי בלאו על הכניסה ליוניליוור ישראל

מזל טוב למאור שחר על הכניסה לקרדן

גם חברת כלל ביטוח בוחרת כלכלן פרקטי

גם חברת פלייטיקה בוחרת כלכלן פרקטי

מזל טוב לרועי גונן על כניסתו לתפקיד כלכלן עבודה בטבע.

ברכות לרועי צוברי לרגל כניסתו לתפקיד כלכלן באונברסיטה העברית בירושלים.


ברכות למוטי טאפירו על הכניסה לגלובל קפיטל- זיו האפט.

מזל טוב לחן .ט על הכניסה לתמר מערכות.

מזל טוב, ליבגני סקריבובסקי על הכניסה ל-BDI למחלקה הבינלאומית.

רועי י. החל לעבוד בתבור פייננסים

מתן ה. החל לעבוד באורבוטק

אביהד ד. החל לעבוד בבנק הפועלים ככלכלן

אלמוג י. החל לעבוד בyes בתור כלכלן פיתוח עיסקי

מזל טוב למתן .ה על הכניסה לחברת אורבוטק

מזל טוב לדור .ט על הכניסה לחברת בזק

מזל טוב לשירן .א על הכניסה לחברת נטפים

גם הג'רוזלם פוסט קובע,
כלכלן פרקטי מגדיל את סיכויי הכניסה למקום העבודה בצורה חד משמעית.

כלכלן פרקטי בסינגפור
בקרוב , כלכלן פרקטי נכנסת לבירת ההי טק העולמית סינגפור, לאחר תהליך הכשרה של צוות הוראה מקומי שנמשך כשלושה חודשים.

אחוזי עדכני של בוגרי הקורס בענפי המשק בוגרי תוכנית ההכשרה כלכלן פרקטי, נמצאים ביותר מ92% מענפי המשק השונים , ובהם : היי טק , תעשיה , קמעונאות , רכב , נדל"ן , בתי השקעות , בנקים , שירותי בריאות . ואף במשרד הביטחון , כלכלן פרקטי היא אחד מגופי ההדרכה הבודדים במשק  שמחזיקים במספר ספק של משרד  הביטחון.

חתימה על חוזה מול משרד הביטחון.
גם משרד הביטחון בוחר להכשיר  בתוכנית ההכשרה של כלכלן פרקטי.

אנו בכלכלן פרקטי מחזיקים במספר ספק מול משרד הביטחון, 
כלכלן פרקטי היא מהחברות הבודדות בארץ בתחום ההדרכה, שיש לה מספר ספק מול משרד הביטחון, אסמכתא המעידה על עמידה בסטנדרטים המחמירים ביותר.

כלכלן פרקטי מקבלת הזמנת רכש ממכבי שירותי בריאות. 
גם מכבי שירותי בריאות בוחרת לשלוח את הכלכלנים שלה לתוכנית ההכשרה המקצועית בישראל.

כלכלן פרקטי מקבל הזמנת רכש ממקסימה.
גם חברת המקסימה הבורסאית בוחרת בכלכלן פרקטי.

בוגר כלכלן פרקטי  התקבל לחברת נייס . כל הכבוד לשגב 
עוד בוגר של כלכלן פרקטי נכנס למחלקה הכלכלית , ומשאיר את שאר המועמדים הרחק מאחור.

בוגר כלכלן פרקטי התקבל לאמדוקס. 
כרגיל , הבוגרים שלנו עוברים את כולם גם באמדוקס. ארז ישר כוח.

בוגרת כלכלן פרקטי התקבלה למשרד הבריאות. 
כרגיל  בוגרת התוכנית מתקבלת למשרד הבריאות, כל הכבוד ל צביה ד.

בוגר כלכלן פרקטי התקבל לאלתא. 
כרגיל, עוד בוגר של התוכנית לוקח חלק באלתא. כל הכבוד לאיתן .ש

כלכלן פרקטי משתתפת בכנס משאבי האנוש השנתי בכפר המכביה.
כן , אנו דואגים לחשיפה לתלמידים שלנו בפני 400 מנהלי משאבי אנוש, המנכ"ל שלנו הולך לדבר בכנס על הגישור בין  דרישות המעסיקים ליכולות המועמד , בכנס ישתתפו רמי לוי, מנהלת הגיוס של ריטלקיס, אבי דנטס מכאל, יונית לנדוי מפלאפון  . הבוגרים שלנו מוכרים בשוק ומקבלים עדיפות.

 
תעודת כלכלן פרקטי